Розробка паспортів відходів
Згідно ст. 26 ЗУ «Про відходи»: Державному обліку і паспортизації підлягають в обов’язковому порядку всі відходи, які утворилися на території України і на яких поширюється дія цього закону.
Згідно ПКМУ №2034 від 1 листопада 1999 р. «Про затвердження порядку ведення державного обліку і паспортизації відходів»: паспортизація відходів – процес послідовного збору, узагальнення і зберігання відомостей про кожен конкретний вид відходів, їх походження технічні, фізико-хімічні, технологічні, екологічні, санітарні, економічні і інші показники, методи їх вимірювання і контролю, а також про технології їх збору, перевезення, зберігання, обробки, утилізації, видалення, знешкодження і поховання.
Серед існуючих діючих нормативних документів в Україні, що регламентують процедуру проведення паспортизації є наступні:
- ДСТУ 2195-99 (ГОСТ 17.9.0.2-99) “ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ ВІДХОДУ. Склад, вміст, виклад і правила внесення змін“, затверджений наказом Держстандарту України від 08.09.1999 № 167;
- ДСТУ 4462.3.01:2006 “Охорона природи. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ. Порядок здійснення операцій”.
На даний час органи дежавної влади так і не дійшли згоди з приводу того, за яким документом потрібно проводити паспортизацію відходів виробництва суб’єктам господарювання.
Наразі питання вирішується безпосередньо на регіональному рівні уповноваженими органами місцевої державної адміністрації з питань екології.
Думка Міністерства екології та природних ресурсів з цього приводу:
Кваліфіковані спеціалісти ТОВ “Укрресурси-2011” допоможуть Вам провести паспортизацію відходів виробництва, підготують паспорти на кожен із відходів, що утворюються на підприємтві, за необхідності – погодять їх в уповноважених органах, залежно від специфіки вимог Вашого регіону, заощаджуючи Ваш час.